سوره حمد

سوره حمد | بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ ‎﴿١﴾

دوستان سوره حمد رو کلید قران میگن و به قول استاد این برگه تقلب قرانه که تنها سوره اس هست که از زبان ادم صحبت میکنه و داره به صورت واضح میکه که چجوری فکر کنی و رفتار کنی می تونی نتیجه بهتر یا احساس بهتری داشته باشی .

سوره حمد اولین سوره قران و بسم الله الرحمن الرحیم اولین ایه قرانه . اگر فقط همین یه دونه ایه رو بتونیم درگش کنیم . اقا میگم درکش کنیم و بفهمیمش توی زندگی مون تاثیر خوبی میذاره . اینو دارم به خودم میگم ، میگم مهدی سعی کن به درک برسی و بتونی ازش استفاده کنی .

دوستان عزیز بسم الله خودش داره میگه که به نام او خدایی که ، یعنی داره خدایی رو میگه که در ادامه ویژگی اون خدا رو میخاد تعریف کنه . چون اینجا از الله استفاده کرده میخاد بگه که بابا الله های زیادی وجود داره که انسان میپرسته و میخاد اون ویژگی الهی رو بگه که باید بهش وصل شیم . میگه به نام اون خدایی که الرحمن و الرحیم هست . یعنی ویژگی خدایی که داریم اسمش رو می بریم بخشندگی بی حد و حصر

موضوعی که تو یاین آیه من شنیدم و خیلی برام جالب بود و داشت باور فراوانی رو میساخت این بود که اقا مهدی بخشنده بودن یعنی دهنده بودن یعنی در حال بشتر شدن یعنی همواره در حال افزایشه که میتونه بده یعنی همواره در حال زایشه ، یعنی همیشه در حال گسترش خودشه . ببینید دوستان عزیز ما با خدایی طرفیم که همواره در حال دهشه نه اینکه بگیره . توی قران هیچ جا نیومده بگه که خدا گیرنده است همش گفته دهنده است یعنی بخشنده است . مهدی جان وقتی خدا بخشنده است و تنها خدا میتوه بخشنده باشه و بده پس نگران چی هستی . نگران مشتری هستی ، نگران پول و ثروت هستتی ، یا نگران رابطه هستی ، نگران نباش . اگر نگرانی به بخشندگی خدا اعتقاد و باور نداری عزیزم ف مهدی محمدی دارم به تو میگم . همین یه ایه را درک کنی کلی از نگران یهات و ترسهات میریزه عزیز دلم . بهش باور کن که اونه که فقط میتونه ببخشه . اخه مهدی کدوم ادمی میتونه بهت ببخشه ، کدوم ادمی میتونه روزی میلیارد ها انسان رو در لحظه بده . کدوم ادمی توانایی بخشیدن اشتباهاتت و گناهانت رو داره . غیر از این خدا کس دسگه ای میتونه ببخشه و ازت بگذره . یه حرفی به یه آدمی میزنی بهش برمیخوره تا اخر عمرش ازت فاصله میگیره . ولی خدا هر چقدر هم اشتباه کنی ازت میگذره عزیزم . چون تنها داشتی در حق خودت بدی میکردی نه خدا با این حال نذاشت در اشتباهت بمونی و راهش رو بهت داد گفت میتونی توبه کنی و بازم برگردی به فرکانس دریافت . چون این خودت بودی که دور شدی و حالا دوباره برگرد تا از نعمت های که همواره ، مهدی جان نعمت هایی که همواره در حال اومدنه استفاده کنی .

اقا اینقدر سوال هست . فکر نکنم بتونم جواب بدم .واقعا اسون نیست . من درک خودم رو از صحبت های استاد عزیزمون میگم . البته چون همه حرفهای استاد رو می نویسم یه جورایی یادمه چی گفته . فقط روی ایه بسم الله الرجمن الرحیم و الحمدالله رب العالمین پیش رفتم که کلی تا الن بهشون دارم فکر می کنم .

دوستان این دو رو بخشنده بودن و مهربان بودن معنی کردن ولی به قولی میشه گفت که الرحمن به تمام انسان ها روزی میده و همیشه در جال دادنه چه مومن باشه چه کافر باشه چه مشرک باشه این الرحمن شامل حالش . اما در مورد الرحیم میگن که اون افرادی که در فرکانس بالاتر قرار دارن الرحیم شاملشون میشه که به ثروت ها و نعمت های بسیار بیشتر و با کیفیت تری دسترسی پیدا میکنن . میدونید یعنی اونها سپاسگذار ترن و بههمین خاطر نه تنها ثورت و نعمت بلکه از اگاهی های نابی هم برخوردار میشن .یعنی به قسمتی از خدا پی میبرن که بقیه در فرکانسش نیستن .

دوست عزیز قدرت با بخشندگی فرق داره تو یاین ایه هیچ اشاره به قدرت نشده چون قدرت فقط یکیه . در حالی که اینجا از الله استفاده کرده . یعنی داره به خدایی اشاره میکنه که فعلا در این ایه بخشنده و مهربان هست . در ادامه ایه دو این موضوع به خوبی باز شده .

دوست عزیز تفادت رب با الله رو با مثالی بگم از خود سید . رب چون الف لام نداره پس فقط میتونه یکی باشه . اما الله چون الف لام داره میتوه بیشمار اله وجود داشته باشه . رب رو مثل یک ریس جمهور بدونید و الله رو مثل وزیر های ریس جمهور بدونید . وقتی میخای بگی که ریس جمهور دستور داده نمی گی کدوم ریس جمهور چون فقط یک قدرت جمهوری وجود داره . اما وقتی میگی وزیر دستور داده میگی کدوم وزیر ، وزیر اقتصاد یا کشاورزی یا فلان . یعنی قدرت ازان خداست یا ربه و تها کسیه که به کل جهان حکمرانی میکنه

دوست عزیز اینجا داره فقط در مورد ویژگی های خداوند صحبت میکنه نه در مورد ویژگی های انسانی . در متن های قبلی میتونید باز هم برگردید و بخونید

بچه ها اعتراف کردن به چیزی که هستی در جمع کار اسونی نیست . ولی بچه ها الگوی بسیار خوبی مثب استاد بزرگوار سید حسین داریم که بهمون یاد داده که اقا مهم نیست چقدر نقاط صعف داری ، مهم اینه که چقدر داری اونا رو برطرف میکنی . بچه ها اینایی که گفته میشه را از مهدی محمدی نشنیدید ف بلکه از خدایی شنیدید که بهش باور دارید . مهدی محمدی چکاره است که بخاد حتی در مورد کلام خدایی که از ذهنش تراوش میکنه قضاوت کنه . این خداست که داره میگه و م مفقط بیانش میکنم . چی من از خودمه که اینا از من باشه . گوشت تنم رو ساختم یا چشمام رو یا حتی بقیه اعضای بدنم رو یا نعمت هایی که دارم . هیچ کدوم رو من نساختم . اینا فقط از طرف خداست و من سپاسگذار خدایی هستم که رب جهانیان است و همواره در حال هدایت من است .

دوستان عزیز بخشنده بودن خداوند درایه بسم الله الرحمن الرجیم داره باور فراوانی رو به ما یاداوری میکنه . منظورش اینه که بیاد خدا رو بخشنده بی نهایت بخان و اینجوری ببینش که اکر در اغاز هر کاری داری اسم خدا رو میبری ف خدایی رو باور کن که بی نهایت فراونی میده بی نهای سلامتی ، پول عشق ، روابط و بی نهایت ثروت میده . دوستان ما میگیم بسم الله الرحمن الرحیم ، ولی فکر میکنیم فقط یبا یاد خدا شروع کنیم کافیه . اما با یاد کدوم خدا . بحاطر همین بسم الله الله با ال اومده و اله رو تعریف کرده . میگه من کارم رو اغاز میکنم به نام خدایی که بی نهایت فراوانی و نعمت و ثروت میده پس نکران پول و مشتری نیستم نگران مسائل زندگی نیستم چ.ن اون من رو و خودش رو کسترش میده .مهدی اول خودت باید این رو باور کنی که خداوند همیشه در حال دادنه . نه کرفتن . همیشه در حال تولید کردنه نه مصرف گردن . این ماییم که همیشه در حال کرفتن و مصرف کردنیم . اون فقط میده . خدای من چه باوری بشه . فقط همین بسم الله الرحمن الرحیم که باور فراوانی رو داره برامون میسازه . عاشقتم خدای من

دوستان عزیز و مهدی محمدی این ایه داره میگه تنها اون خدایی رو نام ببر که فراوان ینعمت از ان اوست و فقط و فقط اونه که نعمت و ثروت میه نه کس دیگه ای . ما توی زندکیمون به این شکل نکاه کنیم که وقتی مهدی محمدی یه چیزی میگه خیلی تاثیر داره بیاییم این رو از این ادم نبینیم بیاییم از خدای این ادم ببینیم و بگبم خدایا شکرت که تنها تو بخشنده ای و مهربان . و وقتی تکرار میکنیم این اگاهی رو ارام ارام به باور قلبی تبدیل میشه و می پذیریم که بابا همه ادمها دست خداین و دوست داشتنی و عاشقشونم که با من هستند ، ولی اثرات این نعمت ها محبت ها روابط عشق و محبت رو از خدای اون ادمهاببینم و قدرت رو بدم به خدا نه به ادمها. همه دوستان عاشقتونم

دوستان عزیزم این خیلی مهمه که وقتی کسی به ما محبت میکنه ما ازش تشکر کنیم و دوستش داشته باشیم و در کنار بقیه ادمها با صلح زندکی میکنیم . چون این ها روابط اجتماعی هستن که همین رابطه اجتماعی رو خدا فراهم کرده ، رابطه عاشقانه را خدا فراهم کرده و همه نعمت هارو . مثل این میمونه که نزگس عزیزم به من یه غذایی میده و من بگم وظیفه اته و تشکری نداشته باشم و بگم این رو خدا برام فراهم کرده و فقط از خدا تشکر می کنم .اقا این رفتار رفتار مبتدی هاست که هنوز قانون رو درک نکردن . اقا خدا داره از طریق نرگس بهم محبت میکنه و اون غذا رو به من میده . مگه خدا خودش میاد کاری کنه که من بفهمم . نهه مهدی ف تو باید از عشقت نرگس سپاسگذار باشی که عاشقته و تو هم عاشقشی چون این عشق رو خدا ایجاد کرده و سپاسگذار نرگس باشی که نعمت خدا از طریق ایشون داره بهت داده میشه . وقتی اینجوری نگاه کنیم همه را دوست داریم بهشون عشق میدیم و محبت می کنیم و همیشه سپاسگذار زبانی و قلبی ازشون هستیم . اما قدرت و منبع رزق رو توی ذهنمون به خدایی مدیدم که فراوانی نعمت رو برای ما فراهم کرده . ئستهاس رو فرستاده تا از طریق دستانش بهمون رزق و روزی برسونه .

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها