سوره لیل

سوره لیل | آیات وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَىٰ ‎﴿١﴾‏ وَالنَّهَارِ إِذَا تَجَلَّىٰ ‎﴿٢﴾‏ وَمَا خَلَقَ الذَّكَرَ وَالْأُنثَىٰ ‎﴿٣﴾‏ إِنَّ سَعْيَكُمْ لَشَتَّىٰ ‎﴿٤﴾‏

متن انتخابی این جلسه کامنت زیبای دوست عزیزمون مهری عزیز

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و درود خدمت استاد عزیز و همه دوستان.
سوره لیل. سوره ای که از همون ابتدا به اصلی ترین مسئله زندگی مادی میپردازه. قطب مثبت و منفی. نر و ماده. مواردی که با اون زندگی معنای اصلی خودش رو پیدا میکنه. تا شبی نباشه روز معنایی نداره. تا دلتنگی نباشه لذت دیدار معنایی نداره. یعنی چیزی که موحب حرکت و پویایی میشود.
تا احساس پوجی و بی مصرفی نکنی حرکت نمیکنی. و اینو با تمام وجودم در بدو ورودم به این کشور حسش کردم. حسی که بهم یاد داد چطوری خوبی ها رو پیدا کنم و به زندگیم رنگ و لعاب دیگه ای بدم. حسی که بهم کمک کرد تا انسانیت رو به مدل دیگه ای تجربه کنم. حسی که باعث شد تا متمرکز روی خودم کار کنم و خدا رو بهتر بشناسم. و ببینمش در تک تک وجود ادمها و حهان پیرامونم. در طی این تلاش چه بیشمار راههایی که برام باز شد و من متحیر و حیران. مگه میشه؟ مگه امکان داره؟ محبت خدایم رو در لحطه لحظه زندگی دریافت کردم. و این پاداش حرکت و پویایی من بود. این موهبت در سایه تفاوت دیدن من به جهان بود. در شب راکد و ناامید نموندم و به امید دیدن روز زیبا تمام تلاش خودم رو کردم.
این طبیعی هست گاهی مواقع خسته میشم ولی همون خدا دوباره یک در دیگه ای رو بهم نشون میده و میگه بلند شو. در سایه تلاش هست که به نتیجه میرسی و من دوباره با تنی خسته ولی انرژي مضاعفی که از این نیرو میگیرم شروع میکنم.
امروزم رو با صدای خداوندم در قالب صدای استاد اغاز کردم. آماده شدم برای شروعی دوباره و خلق زیبایی بیشتر.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها