سوره لیل

سوره لیل | وَأَمَّا مَن بَخِلَ وَاسْتَغْنَىٰ ‎﴿٨﴾‏ وَكَذَّبَ بِالْحُسْنَىٰ ‎﴿٩﴾‏ فَسَنُيَسِّرُهُ لِلْعُسْرَىٰ ‎﴿١٠﴾

سلام خدمت دوستان عزیزم
دوستان فایل صوتی که فرستادم بسیار کاملتر از این متن هست و درخواست دارم هر انچه که تجربیات زندکی خودتون در مورد قوانین که صحبت شده بنویسید که از تجربیات ارزشمند شما درسهایی یاد میگیریم . سپاسگذارم
دوستان منم میخام باز هم بنویسم تا بیشتر یاد بگیرم و باورهام بهتر تغییر کنن کانون توجهم رو بهتر کنترل کنم .
دوستان عزیزم من بچه روستایی هستم که اگر یادتون باشه توی اولین سفری که رفتیم ، رفتیم روستای بی اب . من تا سن 13 سالگی تو ی این روستا بزرگ شدم . بعدش بخاطر نیودن مدرسه به اجبار به تهران کوچ کردیم .
نکته ای که میخام بهش اشاره کنم اینه که ، من با گاو و گوسفند و صحرا و طبیعت بزرگ شدم همیشه در حال چرای بره ها بودم و انقدر از بره ها و صحرا یاد گرفتم که الان بهش فکر میکنم میگم خدایا مسیر زندگی من باید اینجوری توسط فرکانس هام می شد تا بتونم با خوندن قران بتونم مثالهایی از طبیعت و قواننین بزنم که خودم به درک آگاهی بیشتر از این کیهان بی انتها برسم .
دوستان عزیزم وقتی روز و و شب رو و نر و ماده را مثال میزنه داره واضح و روشن به این موضوع اشاره میکنه که اقا جان قوانین دو قطبی این جهان ثابته و لازمه این جهانه . با توجه به اینکه قانون دو قطبی به این شکل برقرار هست ، میاد از تلاش و سعی پراکنده صحبت میکنه که میخاد بگه قوانین ذهن هم شبیه قوانین جهان هستیه و یکیه . حالا وقتی ما ماییم از این قوانین اگاه میشیم بهتر میتونیم از اگاهی هایی که وجود داره استفاده کنیم .

کلیت صحبت هایی که در مورد اعطی و اتقی و صدق بالحسنی و فسنیسره العسری میگه داره در مورد اینکه اگر به ناخواسته ای برخورد کردی چطور میتونی مدیریتش کنی ، ایا می تونی ببخشی ، ایا می تونی ازش بگذری ، یا حتی اگر پولی رو به خواست خودت بخشیدی میتونی ازش به صورت ذهنی بپذری یا نه ، ایا میتونی ذهنت رو به درسی کنترل کنی که نگران نبود اون پول یا نگران کاهش اون پول نشی ، ایا می تونیم رفتار نامناسب افراد خانواده یا سایرین در مورد خودمون رو ببخشیم و ازش بگذریم . و در ادامه بتونیم توجهمون رو روی زیبایی ها بگذاریم و تحسین کنیم تا به مسیر دیدن زیبایی های بیشتر هدایت شویم . چون قاعده ذهن اینکه هر ورودی بهش بدی ما رو به یک درجه بیشتر از اون ورودی هدایت میکنه . این قانون جهان و قانون ذهنه .

خوب این میشه بریا افرادی که میتونن ذهنون و کانون توجهشون رو کنترل کنن .
حالا بیاییم در مورد و اما من بخل و استغنی و کذب بالحسنی و فسنیسره الیسری درک اگاهی ندارند  بیاریم . میگه اقا اگر در مورد صدق بالحسنی ویژگیش اون بود حالا اگر بخیل باشیم به خدا و دیگران در مقابل دیدن نعمت هایی که دیگران دریافت کردن و ما نداریم یا هنوز در مدارش قرار نگرفتیم و چون بخل فرکانس بسیار نامناسبی داره ما رو مجبور میکنه که به شرایط نامناسب دست بزنیم و وقتی خودمون برای کاری خواسته ای که مخایم اقدام فیزیکی می کنیم ، خود رو بی نیاز از خدا حساب می کنیم ، چرا ؟ چون فکر می کنیم اون فرد با تلاش خودش به دست اورده که الان داره و حسادت وجود ما رو پر میکنه و ما مجبور میشیم اقدامات ناشایست انجام بدیم . در نتیجه در این زمان هایی که رفتار ناشایست از ما مثل قرض ، بدهکاری ، و ..... دیگه توان دیدن زیبایی ها و نعمت ها رو نداریم چون فکر میکنیم که دیگران همه نعمت هارو بردن و دیگه نیست و شروع می کنیم به قضاوت دیگران و خودمون رو در شرایط کذب بالحسنی قرار می دهیم . وقتی که نتونیم ذهنمون رو در مسیر درست قرار بدیم ما به مسیری هدایت می شویم که سختی ها برایمان اسان می شود . یعنی به مسیر سختی هدایت می شویم که براحتی سختی ها رو دریافت می کنیم . یعنی به دست اوردن نعمت ها برای ما دشوار خواهد بود . در نتیجه می افتیم دور باطل و هر بار در گرداب این کذب بالحسنی بیشتر فرو می رویم .

من در فایل صوتی به صورت کامل این موضوع رو توضیح دادم که در مورد قوانین طبیعت مثالهایی زدم که بیشتر برامون روشن و واضه بشه .
امیدوارم از این اگاهی ها استفاده کنیم برای بهبود شرایط زندگی خودمون .
سپاسگذارم از نرگس عزیز و همه دوستانی که در این گروه عاشقانه فعالیت دار ن و از خوندن کامنت های تاثیر گذارشان لذت می بریم .

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها